Фонд соціального страхування від нещасних випадків

Куди роботодавцям подавати повідомлення про виплату коштів за лікарняними?

Щоб зменшити ризик затримок при виплаті працівникам допомог за лікарняними, ще в 2018 році Фонд соціального страхування України впровадив систему оперативного інформування про здійснення виплат.

12:13:20 26.01.2023

Позначка зв'язку хвороби або травми із виробництвом в е-лікарняному встановлюється фахівцями Фонду

Застраховані особи отримують від Фонду соціального страхування України компенсацію втраченого за час лікування заробітку незалежно від причин настання тимчасової непрацездатності (виключення – непрацездатність, викликана сп’янінням, протиправною діяльністю тощо). Однак, якщо у загальних випадках розмір допомоги від ФССУ буде залежати від тривалості страхового стажу, то в разі травмування під час виконання посадових обов’язків чи профзахворювання Фонд профінансує допомогу в обсязі 100% середнього доходу незалежно від стажу.

11:29:54 18.07.2022

Як отримати допомогу за лікарняним, якщо ви за кордоном?

Попри вимушену евакуацію за кордон, українці не втрачають свого права на соціальний захист та забезпечуються допомогами від Фонду соціального страхування України. Зокрема, для працівників, які виїхали за кордон через війну, ФССУ фінансує лікарняні та декретні допомоги.

15:38:40 14.06.2022

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

Однак цього року в Україні він ознаменований як ніколи підвищеними ризиками та смертельною загрозою для працівників усіх сфер. Тож сьогодні українці стали на захист Батьківщини попри небезпеку – кожен на своєму фронті, ми об’єднали зусилля для перемоги.

10:44:55 28.04.2022

Проведення розслідування нещасних випадків на виробництві в умовах воєнного стану

Повномасштабне вторгнення російських військ суттєво порушило економічну стійкість нашої держави, змушуючи всі сфери господарювання функціонувати в більш жорстких умовах, а роботодавців і працівників дотримуватися правового поля, скоригованого на підставі Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”.

14:27:43 19.04.2022

Профілактика виробничого травматизму під час виконання весняно-польових робіт

З початком весняно - польових робіт суттєво зростають обсяги та інтенсивність виробничого процесу.  У цей час пожвавлюються й інші роботи в агропромисловому виробництві. Це збільшує ризик виробничого травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці й внаслідок неналежної організації робіт. Згідно із Законом України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

13:40:01 22.02.2022

Увага! Нещасний випадок

Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності.

14:07:46 10.01.2022