Ковельська РДА

Вакцинування – найдієвіший спосіб здолати COVID-19

Питання запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції серед жителів Ковельського району перебуває на постійному контролі голови райдержадміністрації Ольги Черен. 20 квітня 2021 року, під час чергової робочої наради з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та служб району даній проблемі приділено особливу увагу, позаяк приріст захворюваності на COVID-19 викликає серйозне занепокоєння влади і вимагає вжиття додаткових заходів щодо належного виконання громадянами та суб’єктами господарювання краю комплексу карантинних обмежень, встановлених МОЗ України та органами місцевого самоврядування. Як повідомила завідувач Ковельського міськміжрайонного відділу Державної установи «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Людмила Маляр станом на 19 квітня 2021 року у районі, в межах нового територіально- адміністративного устрою, упродовж останніх семи діб виявлено 1278 лабораторно підтверджених випадків захворювання людей на COVID-19, продовжують хворіти 889 осіб. Напруженою залишається ситуація в адміністративному центрі району – місті Ковелі, де наразі нараховується 611 хворих. За останню добу в м. Ковелі 5 летальних випадків (з початку епідспостереження – 63). Триває спалах в Люблинецькій територіальній громаді (у закладі дошкільної освіти «Калинонька», робота якого призупинена). Зростає кількість хворих на коронавірусну інфекцію по Велицькій, Голобській, Дубівській, Старовижівській, Турійській, Смідинській, Самарівській, Рівненській громадах. Завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування – усіма можливими способами ще і ще раз донести до жителів підвідомчих територій інформацію про те, як запобігти розповсюдженню COVID-19: не допускати скупчень людей, дотримуватись маскового режиму, безпечної дистанції (не менше 1, 5 м. в приміщеннях та громадських місцях) тощо. Людмила Маляр, як фахівець з багаторічним досвідом у сфері епідеміологічного нагляду, переконана, що здолати коронавірусну хворобу можливо шляхом імунізації населення. Дорожня карта з проведення вакцинації від COVID-19 в Україні визначає етапність вакцинації. Спочатку вакцинують усіх, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим. Серед пріоритетних груп — люди, найбільш уразливі до COVID-19 або від яких залежить життєдіяльність району, надання допомоги громадянам та їхній захист. До цих груп входять ті, хто взаємодіє з великою кількістю людей, працівники системи охорони здоров’я, а також усі, хто ризикує отримати серйозні ускладнення. Наразі проводиться ІІ етап вакцинації (вакцинація літніх людей від 80 років, медичних працівників та персоналу, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим, включно з закладами інших міністерств і відомств. Також вакцину отримають працівники соціальної сфери, зокрема соціальні працівники). За словами посадовця, наразі всі працівники Ковельського міськміжрайонного відділу пройшли перший етап вакцинування від COVID-19 вакциною AstraZeneca (Covishield).

12:20:58 21.04.2021