Як святкували Масляну у Солов'ях
Масляну святкували і в Солов'ївській бібліотеці! А організували для своїх читачів свято бібліотекар Тетяна Віталіївна Дегтярьова та завідувачка клубу Катерина Сергіївна Римар.
Організатори свята розповіли присутнім про звичаї Сиропусного тижня, зокрема про те, що кожен день був присвячений певним обрядам.
У понеділок, під час Масляної, жінки відвідують оселі, у яких є дорослі неодружені парубки й незаміжні дівчата на порі, та прив'язують до материних ніг колодку. Це начебто жартівлива кара за те, що діти досі неодружені. Дівчата на порі оздоблюють колодки стрічками та квітками й прив'язують їх до лівої руки парубкам. У свою чергу парубки мають обдаровувати дівчат грішми, прикрасами та ін.
За народними уявленнями, господині повинні зустрітися в четвер і добре випити й погуляти. Вважається, що від цього худоба буде здоровішою. А от прясти на цьому тижні категорично забороняється, бо вважається, що в цьому разі масло буде гірке.
Дуже важливий етап святкування Масляної — частування тещі, яке відбувається в п'ятницю. Саме від Масляної бере свій початок вислів „до тещі на млинці“. Якщо молодята побралися недавно, то теща запрошує „на млинці“ зятя, а також інших родичів. До речі, якщо теща добра, то за старих часів її запрошували в гості на другий день різдвяних свят, а якщо зла, то на третій. Гостювати приїжджала не тільки теща, але й інші родичі. Тещу слід пригощати добре, щоб „горло не всихало“. Отримавши запрошення, теща заздалегідь повинна була прислати або принести в оселю молодят усе необхідне для приготування млинців: сковороду, посуд для замішування тіста, ложки, черпаки тощо. А тесть мусив цього ж вечора прислати в дім молодих борошно, масло, олію та все інше, що необхідно для млинців.
І звичайно не обійшлось без частування! А млинці були - кольорові, мереживні, а які смачні!!! То ж, дай Боже, другого року діждати і на такій Масляній побувати.